وقت سفارت آمریکا

قوانین وقت سفارت

به طور کلی هر شهروند کشور خارجی که قصد ورود به کشوری دیگر را دارد ، باید در ابتدا روادید ورود به این کشور را دریافت کند که در گذرنامه مسافر ، یعنی مدرک مسافرتی که توسط کشور متبوع او صادر می گردد، درج می شود. برای گرفتن روادید هر کشور باید به سفارت خانه ی آن مراجعه شود.

سفارت خانه ها بر اساس سیاست های کشور متبوع خود در رابطه با وقت سفارت اقدام می نمایند. بدیهی است که سفارت خانه در ارتباط با ارائه وقت سفارت ، صدور ویزا و تمام مراحل آن اختیارکامل دارد.

برای تعیین وقت سفارت می توان از طریق مراجعه ی حضوری ، تماس تلفنی ، ارسال ایمیل و مراجعه به وب سایت اقدام کرد.

متقاضیان می توانند تا پیش از زمان مصاحبه از طریق شماره پیگیری با سفارت در ارتباط باشند.

همچنین لازم است این نکته مورد توجه قرار بگیرد ممکن است سفارت به هر علتی با درخواست صدور ویزا مخالفت نماید. در این صورت متقاضی تحت هیچ شرایطی با افسر صدور ویزا به مجادله نپردازد و شرایط به وجود آمده را بپذیرد ؛ زیرا با آگاهی از قوانین سفارت و همچنین مشاوره ی مناسب می توان مجددا برای گرفتن ویزا اقدام موفق نمود.

روند گرفتن وقت سفارت

اولین گام در روند صدور ویزا تعیین وقت مصاحبه با سفارت مورد نظر است. تمامی متقاضیان دریافت ویزای آمریکا ، کانادا و انگلستان باید پیش از هر چیز اقدام به تکمیل اپلیکیشن فرم و تعیین وقت مصاحبه نمایند.

مسافر برای گرفتن وقت سفارت باید دارای پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار و یک قطعه عکس پشت سفید 5*5 باشد و اقدام به پرکردن اپلیکیشن فرم و پرداخت تمام هزینه های مربوط به سفارت نماید.

وقت سفارت آمریکا در امارات:

آمریکا به عنوان یکی از پر طرفدارترین کشورها بین ایرانیان برای سفر تفریحی ، اقامت (اعم از  تحصیلی ، دائم  و… )  و تجارت ، به علت نداشتن سفارت در کشورمان ، دارای نمایندگی های فعالی در همسایگی ایران برای انجام امور وقت سفارت آمریکا و مصاحبه برای ویزای آمریکا برای هموطنانمان می باشد.

در حال حاضر سفارت آمریکا در ابوظبی ، کنسولگری آمریکا در دبی و سفارت آمریکا در ارمنستان ، نمایندگی های دائما فعال و سفارت آمریکا در آنکارا به صورت متناوب برای انجام امور وقت سفارت آمریکا می باشند که متقاضیان ایرانی برحسب قصدشان از سفر و شرایط و تمایل شخصیشان یکی از این نمایندگی ها را برای انجام امور وقت سفارت آمریکا و پیکاپ ویزا آمریکا انتخاب می نمایند.

پروسه گرفتن وقت سفارت و ویزای آمریکا مراحل مختلفی دارد که با پرکردن فرم مربوط به سفارت آمریکا که به آن DS-160 می گویند، آغاز می شود و همه مسافران با هر قصدی برای سفر ملزم به پرکردن آن هستند. مرحله بعدی دیدن وقت های آزادی است که سفارت خانه ها ارائه می دهند.

همان طور که در بالا مشاهده می نمایید ، وقت های آزاد که نمایندگی های آمریکا در دبی ، ارمنستان و آنکارا ارائه می دهند با پس زمینه سبز رنگ قابل مشاهده است. دقت داشته باشید برای زمان هایی که پس زمینه سبز رنگ ندارند امکان گرفتن وقت سفارت وجود ندارد!
سپس با اعلام وقت مورد نظر به ما و پرداخت وجه سفارت ، در مدت زمانی بسیار کوتاه وقت سفارت آمریکا برای شما رزرو خواهد شد.

وقت سفارت آمریکا در امارات:

افرادی که دارای Green Card می باشند ، باید از طریق سفارت آمریکا در پایتخت امارات ، یعنی شهر ابوظبی برای گرفتن وقت سفارت آمریکا اقدام کنند. در غیر این صورت اصلی ترین کنسولگری ایالت متحده امریکا برای مراجعه متقاضیان ایرانی، شهر دبی است. حجم متقاضیانی که این کنسولگری می پذیرد بسیار بیشتر از سایر کنسولگری هاست و به همین دلیل معمولا امکان تعیین وقت فوری از این کنسولگری وجود دارد، با این وجود بسیار بهتر است متقاضیان از چندین ماه قبل از سفر، به خصوص در فصول شلوغی سفارت مانند تابستان، تعطیلات ژانویه و عیدنوروز، اقدام به تعیین وقت سفارت آمریکا نمایند.

‌کنسولگری آمریکا در ناحیه بردبی واقع شده و از لحاظ نزدیکی هتل ها و محل های اقامت مسافری به آن در شرایط بسیار خوبی قرار دارد. بدون در نظر گرفتن اینکه متقاضیان چه سنی دارند ، باید همه شخصا در مصاحبه حضور داشته باشند. این کنسولگری تسهیلاتی را جهت تاریخ وقت مصاحبه و نیز عدم مراجعه حضوری در اختیار افراد مقیم امارات قرار می دهد.

یکی از امتیازات این کنسولگری امکان پیکاپ پاسپورت است؛ بدین معنا که پس از انجام مصاحبه، نیازی به مراجعه مجدد شخص متقاضی نیست. سفارت آمریکا گذرنامه را در اختیار فرد متقاضی می گذارد تا به ایران بازگردد و سپس باتوجه به گرفتن برگه زرذ یا صورتی ، بعدا با فرستادن پاسپورت توسط وکیل و نماینده قانونی خود جهت صدور ویزا به سفارت آمریکا اقدام نماید. افسرهای صدور ویزای این کنسولگری به همه زبان های فارسی، عربی و انگلیسی مسلط هستند و از این لحاظ هم متقاضیان خیال راحتی خواهند داشت.

وقت سفارت آمریکا در ارمنستان:

این نمایندگی در شهر ایروان قرار دارد و از لحاظ نزدیکی به محل های اقامتی نیز مشکلی ندارد. معمولا وقت های این کنسولگری برای یک ماه آینده در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. این کنسولگری در خیابان امریکایی American Ave واقع است. در این کنسولگری نیز همانند دبی امکان پیکاپ پاسپورت وجود دارد. افسرهای این کنسوگری که به خوش خلقی و مهربانی معروفند به زبان های فارسی، ارمنی و انگلیسی مسلط هستند و این کار را برای هموطنان راحت می کند.

درباره ما

درباره ما

تماس با ما

آدرس: مطهری نرسیده به سهروردی جنب بانک انصار پلاک 97 طبقه دوم واحد 5

تلفن: 02188511741 - 02188511742 - 02188511743

ایمیل: info@tourtkt.com

telegram  instagram  facebook  twitter